ПРИТИХНАХА ЛЕТНИТЕ ПЛАЖОВЕ.СЛЪНЦЕТО СКОЧИ

ПРИТИХНАХА ЛЕТНИТЕ ПЛАЖОВЕ. СЛЪНЦЕТО СКОЧИ

в дълбоките сенки на Мрака. Угасна деня.

Вълна, зажадняла за обич, небето посочи,

и после притихна в прегръдките на Вечността.

Не питай за мен! Тази вече аз дълго ще пия.

И дълго ще плача за всички сломени слънца…

По-малка от капчица – в капка море ще се скрия.

Ще кръстя с любов неродените още деца.

Със вино и хляб ще кръщавам! И дълго ще свети

кръвта на Спасителя в мойте ранени сълзи.

Ще стопля с тъгата си всички самотни планети!

С любов ще целуна листата на всички брези.

И дълго ще галя студената твърд на земята.

Ще милвам душата й синя – вълна след вълна…

На лошите хора ще влея любов във сърцата.

За всички, изгубили Пътя, ще бъда звезда.

Ще бъда в листенце на цвете, в крило на калинка,

в съня на поточе, и в поглед на кротка сърна…

Навсякъде – никъде! Малка, Вселенска прашинка…

И чак на разсъмване пак ще съм земна жена.

Не питай сега! Тази вечер аз дълго ще пия.

До смърт уморена (и трезва) – едва сутринта

по-малка от нокът – в окото на Бог ще се скрия.

Изляла последната капка любов над света…

Гълъбина Митева

Scroll to Top